ZABAWKI MAGNETYCZNE

  • Budowla z zabawek magnetycznych

    Budowla z zabawek magnetycznych

Zabawki magnetyczne - co to jest?

Klocki magnetyczne

To doskonały prezent edukacyjny dla dziecka, rozwijający jego wyobraźnię oraz zdolności konstrukcyjne. Nasz produkt jest idealnym pomysłem na pozytywne spędzenie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dorosłych - to bardzo wciągająca zabawka. Z magnetycznych pałeczek i stalowych kulek, które łączą się ze sobą za pomocą oddziaływania pola magnetycznego tworzą dwu, trójwymiarowe figury a także obiekty o dowolnym kształcie oraz rozmiarze. Wykonane konstrukcje mogą być ponadto ciekawym elementem dekoracyjnym.

Klocki magnetyczne to zabawka edukacyjna, która może w łatwy sposób pomóc w zrozumieniu zasad geometrii, matematyki czy chemii.

 

Zabawki magnetyczne

POSIADAJĄ UDOWODNIONE WŁAŚCIWOŚCI TERAPEUTYCZNE I ANTYSTRESOWE !!!

 

Instrukcja zabawy - czyli jak używać?

Podstawowym elementem zabawy jest pałeczka, czyli magnes pokryty kolorowym plastikiem oraz niklowane kulki. Dzięki działaniu pola magnetycznego pałeczki i kulki łączą się ze sobą a my możemy tworzyć najróżniejsze konstrukcje.

Najprostsze połączenie to zbliżenie jednego końca pałeczki do pokrytej niklem kulki. To podstawa bardziej skomplikowanych budowli.

 

Klocki magnetyczne - podstawowa konstrukcja

 

Z 3 pałeczek i 3 kulek w łatwy sposób wykonamy trójkąt. Należy pamiętać, aby dobrze łączyć ze sobą bieguny magnesów, w przeciwnym razie nasze figury nie będą stabilne. Przy wielu połączeniach nieprawidłowych biegunów istnieje ryzyko, że budowla się rozpadnie. Jest jeden prosty sposób aby to sprawdzić. W przypadku dobrego połączenia gdy zbliżymy kolejną kulkę nie powinno być żadnej reakcji - to znaczy, że cała siła magnesów wykorzystana jest prawidłowo. Kiedy odczujemy, że nasz trójkąt przyciąga kolejną kulkę oznacza to, że wiązanie jest nieprawidłowe - chyba, że naszym celem jest dołączenie kolejnej
kulki.

Pamiętając o tych zasadach mamy pewność, że nasze konstrukcje będą trwałe i stabilne.

W dziale Galeria znajdą Państwo wiele zdjęć jakie budowle można układać z naszych klocków. Umieściliśmy tam zarówno projekty nieskomplikowanych połączeń, jak i takich, które zajmą znacznie więcej czasu. W przypadku zabawy z klockami magnetycznymi typu Geomag ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

 

Co wyróżnia nasze zabawki magnetyczne?

Klocki magnetyczne firmy Magtom zostały wytworzone zgodnie z normami jakości ISO9001:2000 oraz międzynarodową IEC 60404-5 i europejską PN-EN 10332:2004. Posiadamy testy, raporty, certyfikaty (SGS-CE) zabawek magnetycznych.

Materiały z jakich są wytworzone zabawki NIE zawierają żadnych składników zagrażających życiu i zdrowiu dziecka. Zabawka jest jednak przeznaczona dla dzieci od trzeciego roku życia, gdyż istnieje możliwość połknięcia małych elementów przez dziecko.

 

ZABAWKI SĄ KOMPATYBILNE Z KLOCKAMI GEOMAG!

 

Aby kupić klocki magnetyczne kliknij TUTAJ.